Wilckens Carboxyl 3in1 - Německá lazura 3v1 na dřevo se zeleným povlakem (5 litrů)

Kód: WI.16684002090
Novinka Tip
14 hodnocení
Značka: Wilckens
830 Kč 685,95 Kč bez DPH
Momentálně vyprodáno
Položka byla vyprodána…

Speciální lazura k přímé aplikaci na dřevo napadené nepříjemným šedozeleným povlakem a mechem. Lze ji aplikovat přímo na zelený povlak, mechanicky očištěný od hrubých nečistot, není nutno používat přípravky pro chemickou likvidaci zeleného povlaku před samotným nátěrem. Má nízký obsah rozpouštědel, zelený povlak odstraňuje a zabraňuje novému napadení. Je určena pro použití v exteriéru.

Obsahuje impregnaci, základní a vrchní nátěr v jednom produktu.

Balení: 5 litrů

Barva: přírodní hnědá

Detailní informace

poradenství
Doprava
vše skladem
světové značky

Detailní popis produktu

Stálost na světle: Velmi dobrá.

Odolnost proti povětrnostním vlivům: podle VOB, část C, DIN 18363.

Kompatibilita: Nemíchejte s jinými produkty.

Barva: Přírodní hnědá

Použití: Výrobek je ideální pro použití na ploty, brány, dřevěné přístřešky, pergoly a venkovní dřeviny, které jsou obzvláště postiženy zeleným povlakem v důsledku zvýšeného působení vlhkosti a nedostatku slunečního světla, např. kvůli blízkosti stromů a keřů.

Struktura nátěru a technika nanášení: Před zahájením práce dobře promíchejte. Nanášejte válečkem, štětcem nebo stěrkou. Podklad musí být čistý, suchý a zbavený mastnoty. Pryskyřičné a lepkavé mastné dřevěné povrchy omyjte ředidlem. Vlhkost dřeva by neměla překročit přibližně 18 %. Lehký zelený povlak lze natírat přímo. V případě silnějších zelených povlaků a volně ulpívajících hrubých nečistot je třeba ošetřovaný povrch nejprve mechanicky očistit drátěným kartáčem. Vnější strana neošetřeného měkkého dřeva by měla být napuštěna ochranným prostředkem na dřevo obsahujícím účinné látky. Neřeďte! Nářadí ihned po použití očistěte vodou a mýdlem. Před použitím si přečtěte etiketu! 

Vydatnost: Přibližně 9 m²/l při jedné vrstvě, v závislosti na druhu dřeva.

Nástroje: Štětec, váleček, stěrka.

Čištění nástrojů: Po použití je ihned očistěte vodou a mýdlem.

Doba schnutí (při teplotě +20 °C, relativní vlhkosti 65 %):

- Suché/ odolné proti prachu/ možnost manipulace: po cca 4 hodinách

- Přetíratelné: po cca 12 hodinách

- Úplné vyschnutí: přibližně po 24 hodinách

Nižší teploty a vyšší vlhkost vzduchu prodlužují dobu sušení!

Složení: Speciální alkydové pryskyřice, lakový benzín, aditiva.

Registrační číslo BAuA: N-61573

Hodnota VOC: Limitní hodnota EU pro karboxyl 3v1 (kat. A/f) 130 g/l (2010). Obsahuje maximálně 10 g/l VOC.

GISBAU-kód: M-KH 01

Standardní bezpečnostní pokyny: Škodlivý pro vodní organismy, s dlouhodobými účinky. Uchovávejte mimo dosah dětí. Během aplikace a po ní zajistěte dostatečné větrání. Při zasažení očí nebo kůže okamžitě vypláchněte velkým množstvím vody, v případě potřeby vyhledejte lékařskou pomoc. Obsahuje jako konzervační látky biocid 3-jodo-2-propynyl-butylkarbamát (<0,01 %) a 2-oktyl-2H-isothiazol-3-on (<0,05 %). Používejte biocidy bezpečně. Obsahuje 2-oktyl-2H-isothiazol-3-on. Může způsobit alergické reakce.

Účinné látky: oxid zinečnatý <0,1 %, pyrithion zinečnatý <0,03 %, terbutryn <0,03 %. Škodlivý pro vodní organismy, s dlouhodobými účinky. Dodržujte prosím pokyny pro aplikaci a zpracování uvedené v našich informacích o výrobku a v aktuálním bezpečnostním listu.

Skladování | Likvidace: Skladujte na chladném, ale nezamrzajícím místě, v suchu a blízko země. Vždy skladujte uzavřené nádoby. Otevřené nádoby spotřebujte do jednoho roku. Chraňte před mrazem! Recyklujte pouze prázdné nádoby. Zbytky materiálu odneste do sběrného místa použitých barev. Kód odpadu 080112.

Buďte první, kdo napíše příspěvek k této položce.

Pouze registrovaní uživatelé mohou vkládat články. Prosím přihlaste se nebo registrujte.

Nevyplňujte toto pole: