Jak natírat povrchy vystavené vysoké vlhkosti

Je lepší problémům předcházet než je řešit. Platí to i pro nátěry v místech s vysokou vlhkostí, které jsou z podstaty náchylné k tvorbě plísní nebo hniloby. Vhodně zvoleným nátěrovým systémem lze tomu úspěšně předejít. Navíc tím můžete také získat hezký, kvalitní, omyvatelný a snadno udržovatelný povrch.

1. Příprava povrchu

Všechny povrchy musí být zbavené nečistot, suché a zbavené všeho, co by narušovalo přilnavost nanášených materiálů. Uvolněný a vadný materiál odstraňte oškrábáním nebo kartáčováním "rýžovým" kartáčem až po zdravý okraj. Okraje zarovnejte jemným brusným papírem. Před lakováním by vlhkost neměla překročit 12%. Ručně odstraňte všechny viditelné známky organického růstu plísní a ošetřete místa účinným prostředkem na hubení plísní v souladu s pokyny výrobce. Nechte zaschnout.

2. Praskliny a povrchové vady

Případné praskliny a drobné povrchové vady vyplňte vhodným správkovým tmelem v souladu s pokyny výrobce. Nechte ho zaschnout a povrch zabruste jemným brusným papírem do roviny. Odstraňte veškerý prach z broušení.

3. Základní nátěr

Vše napenetrujte jednou plnou vrstvou Zinsser Bulls Eye® 1-2-3 v souladu s pokyny výrobce.

4. Dekorační nátěr

Jako vrchní dekorační nátěr naneste dvě plné vrstvy Zinsser Perma-White® Matt v souladu s pokyny výrobce. Mezi jednotlivými vrstvami nechte schnout minimálně dvě hodiny.

 

Informace k produktům

Univerzální přilnavostní základní nátěr.
 

Skvělá přilnavost na obtížně lakovatelné povrchy i bez broušení. Stěny, stropy, dlaždice, sklo, kov, plast, hliník, pozink, PVC, dřevo, překližka a řada dalších povrchů je lakovatelných tímto celoplošným, antikorozním, univerzálním základovým plnícím nátěrem na vodou-ředitelné akrylové bázi. Odolný proti plísním. Rychle zakryjte skvrny od inkoustu a vody; skryjte agresivní graffiti a fixy na stěnách jedním nátěrem. Zbavuje skvrn od nikotinu, dýmu a poškození kouřem a zároveň překryjte nepříjemné, přetrvávající pachy. 

Použitelný na vnější povrchy, jako jsou dříve natřené a zdobené obklady nebo římsy. Chrání povrch před tvorbou puchýřů, odlupováním, popraskáním nebo odštěpováním a podporuje přilnavost následného nátěru pro dosažení skvělého vzhledu na dlouhá léta. Utěsňuje porézní povrchy a slouží jako antikorozní základ na železné zábradlí, ocelové dveře, kovové panely, potrubí a pozinkované žlaby.

Bulls Eye 1-2-3 je přetíratelný již po jedné hodině, takže je ideální pro většinu úkolů údržby a oprav na pracovišti. Každý pracovník údržby by měl mít po ruce Bulls Eye 1-2-3. 

 

Matná bílá vrchní protiplísňová barva
 

Vysoce odolná. Chrání až 7 let proti houbám a plísním. Ideální pro koupelny, kuchyně, sklepy nebo prádelny. Akrylový nátěr ideální pro jakoukoli oblast s trvalou vysokou vlhkostí, častými změnami teploty a špatnou cirkulací vzduchu. Zinsser Perma-White se aplikuje na jakékoli stávající nátěry a podklady. Pro dokonalou stěnu bez plísní není nutné použít žádný další speciální podklad. Pouze v případě extrémního rozsahu plísně doporučujeme použít ještě náš produkt Zinsser BIN.