Jak natírat povrchy vystavené vysoké vlhkosti

Je lepší problémům předcházet než je řešit. Platí to i pro nátěry v místech s vysokou vlhkostí, které jsou z podstaty náchylné k tvorbě plísní nebo hniloby. Vhodně zvoleným nátěrovým systémem lze tomu úspěšně předejít. Navíc tím můžete také získat hezký, kvalitní, omyvatelný a snadno udržovatelný povrch.

1. Příprava povrchu

Všechny povrchy musí být zbavené nečistot, suché a zbavené všeho, co by narušovalo přilnavost nanášených materiálů. Uvolněný a vadný materiál odstraňte oškrábáním nebo kartáčováním "rýžovým" kartáčem až po zdravý okraj. Okraje zarovnejte jemným brusným papírem. Před lakováním by vlhkost neměla překročit 12%. Ručně odstraňte všechny viditelné známky organického růstu plísní a ošetřete místa účinným prostředkem na hubení plísní v souladu s pokyny výrobce. Nechte zaschnout.

2. Praskliny a povrchové vady

Případné praskliny a drobné povrchové vady vyplňte vhodným správkovým tmelem v souladu s pokyny výrobce. Nechte ho zaschnout a povrch zabruste jemným brusným papírem do roviny. Odstraňte veškerý prach z broušení.

3. Základní nátěr

Vše napenetrujte jednou plnou vrstvou Zinsser Bulls Eye® 1-2-3 v souladu s pokyny výrobce.

4. Dekorační nátěr

Jako vrchní dekorační nátěr naneste dvě plné vrstvy Zinsser Perma-White® Matt v souladu s pokyny výrobce. Mezi jednotlivými vrstvami nechte schnout minimálně dvě hodiny.

 

Informace k produktům

Univerzální přilnavostní základní nátěr.
 

Skvělá přilnavost na obtížně lakovatelné povrchy i bez broušení. Stěny, stropy, dlaždice, sklo, kov, plast, hliník, pozink, PVC, dřevo, překližka a řada dalších povrchů je lakovatelných tímto celoplošným, antikorozním, univerzálním základovým plnícím nátěrem na vodou-ředitelné akrylové bázi. Odolný proti plísním. Rychle zakryjte skvrny od inkoustu a vody; skryjte agresivní graffiti a fixy na stěnách jedním nátěrem. Zbavuje skvrn od nikotinu, dýmu a poškození kouřem a zároveň překryjte nepříjemné, přetrvávající pachy. 

Použitelný na vnější povrchy, jako jsou dříve natřené a zdobené obklady nebo římsy. Chrání povrch před tvorbou puchýřů, odlupováním, popraskáním nebo odštěpováním a podporuje přilnavost následného nátěru pro dosažení skvělého vzhledu na dlouhá léta. Utěsňuje porézní povrchy a slouží jako antikorozní základ na železné zábradlí, ocelové dveře, kovové panely, potrubí a pozinkované žlaby.

Bulls Eye 1-2-3 je přetíratelný již po jedné hodině, takže je ideální pro většinu úkolů údržby a oprav na pracovišti. Každý pracovník údržby by měl mít po ruce Bulls Eye 1-2-3. 

 

Matná bílá vrchní protiplísňová barva
 

Vysoce odolná. Chrání až 7 let proti houbám a plísním. Ideální pro koupelny, kuchyně, sklepy nebo prádelny. Akrylový nátěr ideální pro jakoukoli oblast s trvalou vysokou vlhkostí, častými změnami teploty a špatnou cirkulací vzduchu. Zinsser Perma-White se aplikuje na jakékoli stávající nátěry a podklady. Pro dokonalou stěnu bez plísní není nutné použít žádný další speciální podklad. Pouze v případě extrémního rozsahu plísně doporučujeme použít ještě náš produkt Zinsser BIN. 

Přihlaste se prosím znovu

Omlouváme se, ale Váš CSRF token pravděpodobně vypršel. Abychom mohli udržet Vaši bezpečnost na co největší úrovni potřebujeme, abyste se znovu přihlásili.

Děkujeme za pochopení.

Přihlášení