Jak natřít vnitřní plochy s plísněmi.

Jak trvale zablokovat skvrny od plísně a hniloby a zároveň dosáhnout kvalitní dekorativní povrchové úpravy. Plochy se silnou tendencí k tvorbě plísně vyžadují důkladný a poctivý přístup za použití vhodných funkčních produktů. Pouze takový přístup zajistí dlouhodobou ochranu a hezký vzhled povrchu na řadu let a nebude vyžadovat časté opětovné opravy. Důkladný a poctivý přístup šetří čas a peníze v budoucnu.

 1. Příprava povrchu

Všechny povrchy musí být před aplikací nátěrů zbaveny všech nečistot, suché a zbavené všeho, co by narušovalo přilnavost nanášených materiálů. Uvolněné a poškozené vrstvy odstraňte oškrábáním nebo kartáčováním rýžovým kartáčem až po zdravý okraj. Okraje zarovnejte brusným papírem. Ručně odstraňte všechny viditelné známky organického růstu plísní a ošetřete místa účinným prostředkem na hubení plísní v souladu s pokyny výrobce. Nechte zaschnout.

V oblastech se zbývajícím zdravým nátěrem povrch omyjte čistícím prostředkem, abyste odstranili veškeré nečistoty. Poté povrch důkladně opláchněte čistou vodou, abyste odstranili všechny zbytky nečistot a čistícího prostředku. Nechte zaschnout. Případné praskliny a drobné povrchové vady vyplňte vhodným správkovým tmelem v souladu s pokyny výrobce. Nechte ho zaschnout a povrch zabruste jemným brusným papírem do roviny. Odstraňte veškerý prach z broušení.

2. Základní nátěr

Všechny plochy určené k nátěru napenetrujte jednou plnou vrstvou základního nátěru Zinsser BIN®. Za běžných podmínek ponechte minimální dobu schnutí před následným nátěrem 45 minut.

3. Dekorační nátěr

Jako vrchní dekorační nátěr naneste dvě plné vrstvy Zinsser Perma-White® Matt v souladu s pokyny výrobce. Mezi jednotlivými vrstvami nechte schnout minimálně dvě hodiny.

 

Informace k produktům

 

Barva na bázi šelaku trvale blokující plísně, skvrny a zápach
 

Skvrny od vody, mastnoty, oleje, sazí, rzi, plísní, tříslovin a graffiti jsou nyní díky Zinsser BIN minulostí. Vysoká odolnost proti pH (až 12,5). Excelentní kryvost a schopnosti zakrýt i nejsilnější a odolné skvrny a znečištění. Bezkonkurenční přilnavost k lesklým povrchům (včetně skla) bez nutnosti broušení. Nejvýkonnější základní nátěr pro vnitřní a vnější použití. Jedním nátěrem lze ošetřit staré skvrny, degradaci plísní a povrchové zbarvení jako přípravu na následný nový vrchní nátěr. Tento produkt však neizoluje jen skvrny. Blokuje, kryje a odstraňuje také pachy. Na trhu není žádný jiný produkt, který by dokázal napodobit vlastnosti této barvy na bázi šelaku pro utěsnění zápachu. To znamená, že již neucítíte žádný nikotin, poškození kouřem, starý zápach krbu nebo zápach plísní a hniloby!

BIN je na dotek suchý přibližně za 15 minut a lze jej přetírat za 45 minut. To je na základní nátěr neuvěřitelně rychlé. Zvládá to díky svému jedinečnému alkoholovému rozpouštědlu, které se rychle odpařuje, nezanechává v bytě žádný zápach a umožňuje vám nanášet vrchní nátěr rychleji než kdy předtím.

Kromě použití na náročné pracovní povrchy a povrchy stěn je Zinsser BIN fantastický plnící základ na dřevo. Ideální pro utěsnění tvrdých suků a pruhů mízy, které mají tendenci prosakovat běžnými základními a vrchními nátěry. Je to opravdu perfektní celoplošný základní nátěr.

 

Matná bílá vrchní protiplísňová barva
 

Vysoce odolná. Chrání až 7 let proti houbám a plísním. Ideální pro koupelny, kuchyně, sklepy nebo prádelny. Akrylový nátěr ideální pro jakoukoli oblast s trvalou vysokou vlhkostí, častými změnami teploty a špatnou cirkulací vzduchu. Zinsser Perma-White se aplikuje na jakékoli stávající nátěry a podklady. Pro dokonalou stěnu bez plísní není nutné použít žádný další speciální podklad. Pouze v případě extrémního rozsahu plísně doporučujeme použít ještě náš produkt Zinsser BIN.